Projekta nosaukums: Radošs dzīvais mantojums kā resurss Ziemeļu dimensijas reģionam / Creative and living cultural heritage as a resource for the Northern Dimension region
Projekta akronīms: LIVIND
Projektu finansē: Somijas Ārlietu ministrija (no līdzekļiem, kas plānoti tam, lai stiprinātu sadarbību Baltijas jūras, Barenca jūras un Arktikas reģionos), līdzfinansē Ziemeļu dimensijas Kultūras partnerība un Somijas Kultūras mantojuma aģentūra.
Projekta īstenošanas laika periods: 01.09.2021.-31.05.2024.
Projekta kopējais ilgums: 33 mēneši
Projekta kopējais budžets: 463 000.00 EUR
Projekta mājaslapa: https://www.aineetonkulttuuriperinto.fi/en/livind
Projekta vadošais partneris: Somijas Kultūras mantojuma aģentūra
Kultūras mantojuma pārvaldības iestādes un organizācijas no šādām valstīm un reģioniem: Somija, Zviedrija, Norvēģija, Dānija, Islande, Ālandu salas, Grenlande, Fēru salas, Sāmu reģions, Igaunija, Latvija, Lietuva, Polija un Krievija (līdz 2022. gada 24. februārim). Partneru vidū ir arī Ziemeļu dimensijas institūts (līdz 2022. gadam ieskaitot) un Sāmu padome.
Pētniecību projektā veic Tartu Universitāte (UNESCO Nemateriālā kultūras mantojuma lietišķo pētījumu katedra) un Latvijas Kultūras akadēmija (UNESCO Nemateriālā kultūras mantojuma politikas un tiesību katedra).
Partneru sarakstu sk.https://www.aineetonkulttuuriperinto.fi/en/livind/partners
Līdz ar labo prakšu identificēšanu un sadarbības stiprināšanu deviņās Ziemeļu dimensijas reģiona valstīs, projekta LIVIND mērķis ir identificēt praktiskus veidus, kā dzīvais mantojums un tā saglabāšana var veicināt ilgtspējīgu attīstību un kopienu labbūtību Ziemeļeiropā. Projekts ietver pētniecību, kas rezultēsies ar ieteikumiem politikas veidotājiem, un projekta rezultāti būs pieejami tiešsaistes platformā.
Projekts LIVIND ir balstīts uz daudzu gadu gaitā izveidojušos starptautisku sadarbības tīklu saistībā ar UNESCO 2003. gada Konvenciju par nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanu. Tāpat arī projekts ir cieši saistīts ar Apvienoto Nāciju programmu “Ilgtspējīga attīstība 2030” un Eiropas Padomes 2005. gada Vispārējo konvenciju par kultūras mantojuma vērtību sabiedrībai.