Agnese Hermane

Asociētā profesore

Apraksts

Ph. D. Agnese Hermane ir LKA studiju prorektore. Iepriekš vadījusi Kultūras socioloģijas un menedžmenta katedru, LKA un RTU kopīgo bakalaura studiju programmu “Radošās industrijas, bijusi arī maģistra studiju apakšprogrammas “Kultūras menedžments” vadītāja. Darbojas kā pētniece LKA Kultūras un mākslu institūtā, ir LKA Senāta locekle.

Agnese Hermane ir ieguvusi doktora zinātnisko grādu Latvijas Kultūras akadēmijā, izstrādājot pētījumu par līderības izpausmēm Dziesmu un deju svētku māksliniecisko kolektīvu vadībā. Zinātniskās intereses saistītas ar kultūras un radošā sektora organizāciju darbību un līderību, kultūrpolitiku, auditorijas piesaisti un izglītošanu, līdzdalības veicināšanu, kultūras patēriņu un kultūras piedāvājuma veidošanu, pasākumu studijām, starptautisko sadarbību kultūras jomā, radošo industriju, radošo pilsētu attīstību, radošu personu statusu un vietu sabiedrībā. Praktiskā pieredze kultūras menedžmentā iegūta vadot un koordinējot daudzskaitlīgus vietējas nozīmes un starptautiskus kultūras projektus vizuālās mākslas, teātra un izglītības jomā. 

Patlaban kā pētniece darbojas Valsts pētījumu progammā Latvijas kultūras ekosistēma kā resurss valsts izturētspējai un ilgtspējai / CERS un Fundamentāli lietišķo pētījumu projektā  Pārskatot radošo pilsētu konceptu: tīkli, starpnieki un attīstības virzieni / RePrint. Vada LKA iekšējo pētījumu projektu “Kultūras piedāvājuma daudzveidības kartēšana Latvijā: programmas “Latvijas skolas soma” piemērs”. Būtiska pētnieciskā pieredze uzkrāta līdzdarbojoties kultūras nozares lietišķajos pētījumos, piemēram, “Programmas “Latvijas skolas soma” satura izvēles un ieviešanas novērtējums 2019. gadā” (2020) “Kultūras patēriņa un līdzdalības ietekmes pētījums” (2018), “Dziesmu un deju svētku procesa finansēšana un pārvaldība: tradīcijas attīstība ilgtermiņā” (2018), kā arī  novadu un pilsētu kultūras attīstības programmu izstrādē (Jūrmala, Jēkabpils, Lielvārdes novads, Ventspils novads u.c.).

LEKCIJU KURSI: Kultūras pārvaldības pamatprincipi, Kultūras menedžments un praktiskā kultūrpolitika, Kultūras pasākumu menedžments, Pasākumu menedžments un tehniskā producēšana, Kultūras un mākslas pārvaldības un līderības teorijas, Kultūras un mākslas producēšana

 

Lekciju kursi apakšprogrammās:

Kultūras un mākslu studijas Uzņemšana katru gadu
Radošās industrijas Uzņemšana katru gadu
Kultūras socioloģija un menedžments Nākamā uzņemšana: 2025
Kultūras un mākslas pārvaldība Uzņemšana katru gadu