No 23. līdz 25. februārim izglītības izstādē “Skola 2024” Latvijas Kultūras akadēmija (LKA) aicinās jauniešus uzzināt par daudzveidīgajām karjeras iespējām kultūrā un prezentēs studiju programmas, kas ļaus katram atrast savu unikālo ceļu kultūras un radošajā sektorā. Sarunas ar studentiem, stāsti “Audiostacijā” un spēle “Atklāj sevī [kultūr]zvēru” – LKA aicina tikties izstādē “Skola 2024”!
LKA izstādē “Skola 2024” aicinās jauniešus paviesoties scenogrāfa Andra Kaļiņina instalācijā “Ceļā” un iepazīties ar dažādajiem ceļiem kultūrā – atklājot sevi pētniecībā, jaunradē vai kultūras dzīves plānošanā un vadīšanā. Izstādē tiks piedāvāti daudzveidīgi veidi kā uzzināt par studiju iespējām LKA – uz individuālām sarunām aicinās LKA studenti, savukārt, “Audiostacijā” būs iespēja iepazīties ar studentu un pasniedzēju pieredzi, klausoties audiostāstus. Katrs studentu audiostāsts piedāvās atšķirīgu studiju pieredzi un palīdzēs jauniešiem ieraudzīt savu ceļu uz kultūru.
Spēļu stacijā “Atklāj sevī [kultūr]zvēru” jaunieši kopā ar studentiem varēs konstruēt dažādas studiju pieredzes, iepazīstoties gan ar dažādajām studiju programmām, uzzinot vairāk par studiju procesu un atklājot dažādās karjeras iespējas, kas paveras LKA absolventiem. Spēļu stacijā būs iespēja uzzināt vairāk par prakses iespējām un dalību mentoringa programmā, kas jau studiju laikā ļauj attīstīt sadarbību ar nozares profesionāļiem, dodot iespēju veicināt savu izaugsmi un iepazīt kultūras un radošo industriju nozares specifiku.
Sestdien, 24. februārī, plkst. 13.30 LKA aicinās studiju interesentus uz izstādes “Skola 2024” atvērto skatuvi, piedāvājot pārskatu par studiju iespējām LKA 2024.gadā un pastāstot, ko nozīmē radīt, vadīt un pētīt kultūru.
2024. gadā jaunieši varēs uzsākt studijas sešās LKA bakalaura studiju programmās un apakšprogrammās: Kultūras un mākslas studijas, Kultūras socioloģija un menedžments, Starpkultūru sakari (Latvija – Francija, Latvija – Ziemeļvalstis), Radošās industrijas (kopā ar Rīgas Tehnisko universitāti), Laikmetīgās dejas māksla un Audiovizuālā māksla.
Maģistra studiju interesentiem būs iespēja izvēlēties vienu no četrām programmām - Radošās industrijas un izaugsmes menedžments (kopā ar Rīgas Tehnisko universitāti), Kultūras mantojuma pārvaldība un komunikācija, Kultūras un mākslas pārvaldība un Audiovizuālā un skatuves māksla. Uzņemšana notiks arī akadēmiskajā un profesionālajā doktorantūrā.
Plašāka informācija par studiju iespējām LKA 2024. gadā: https://lka.edu.lv/lv/gribu-studet-akademija/vasaras-uznemsana-lka/
No 3. līdz 5. martam izglītības izstādē “Skola 2023” Latvijas Kultūras akadēmija (LKA) aicinās jauniešus uzzināt par daudzveidīgajām karjeras iespējām kultūrā un prezentēs studiju programmas, kas ļaus katram atrast savu unikālo ceļu kultūras un radošajā sektorā. LKA ir viena no trijām Latvijas mākslu un kultūras universitātēm, kur tiek piedāvāta starpdisciplināra izglītība topošajiem kultūras un radošo nozaru profesionāļiem.
LKA izstādē “Skola 2023” aicinās paviesoties scenogrāfa Andra Kaļiņina instalācijā #ieraugisevikultūrā, kur studenti jauniešiem stāstīs par prakses iespējām un dalību mentoringa programmā, kas jau studiju laikā ļauj studentiem attīstīt sadarbību ar nozares profesionāļiem, dodot iespēju veicināt savu izaugsmi un iepazīt kultūras un radošo industriju nozares specifiku. Studējot LKA, jauniešiem ir iespēja sākt veidot karjeru, – atklājot sevi pētniecībā, jaunradē vai Latvijas kultūras dzīves plānošanā, vadīšanā un īstenošanā.
“Jauno tehnoloģiju un digitālās transformācijas laikmets izvirza arvien jaunas prasības cilvēkiem, kuri savu profesionālo darbību vēlas saistīt ar kultūras, mākslas un radošo sektoru. Tās prasa padziļinātu un kontekstuālu izpratni par kultūras un radošā sektora ekosistēmu kopumā. To izcili spēj nodrošināt tikai speciālists ar kompetenci, pirmkārt, veikt padziļinātu izpēti par sarežģītajiem kultūrvides attīstības procesiem, otrkārt, īstenot gudru un stratēģisku kultūras norišu menedžmentu, treškārt, pieņemt uz attīstību vērstus lēmumus arī krīžu un resursu trūkuma apstākļos,” aktuālākās tendences attiecība uz kultūras un radošā sektora darba tirgu iezīmē LKA prorektore zinātniskajā darbā Anda Laķe.
Sestdien, 4. martā, plkst. 15.00 LKA aicinās interesentus uz izstādes “Skola 2023” atvērto skatuvi, kur gan klātienē, gan Facebook tiešraidē izstādes lapā būs iespēja iegūt pārskatu par studiju iespējām LKA 2023. gadā un uzzināt, ko nozīmē radīt, vadīt un pētīt kultūru.
2023. gadā jaunieši LKA piedāvā uzsākt studijas septiņās bakalaura studiju programmās. Programmas “Mākslas” apakšprogrammās “Starpkultūru sakari” (specializācijas Latvija – anglofonās valstis, Latvija – Vācija), “Kultūras socioloģija un menedžments”, “Kultūras un mākslu studijas”, “Dramatiskā teātra aktiera māksla”, “Dramatiskā teātra režijas māksla”, kā arī programmas “Audiovizuālā māksla” piecās specializācijas: Filmu režija, Operatora māksla, Filmu montāža un skaņa, Audiovizuālās un skatuves mākslas producēšana un Audiovizuālās un skatuves mākslas teorija. Tāpat studējošie tiks uzņemti LKA un Rīgas Tehniskās universitātes kopīgajā programmā “Radošās industrijas”, kuras mērķis ir sagatavot radošo industriju uzņēmējus. “Radošo industriju programma piedāvā iespēju studēt vienlaikus divās augstskolās, gūt starpdisciplināru izglītību, kas ļauj apvienot gan radošās, gan eksaktās spējas, gan interesi par mākslu un kultūru un uzņēmējdarbību,” bakalaura programmas piedāvātās iespējas raksturo programmas direktore LKA Agnese Hermane.
2023. gada vasarā LKA uzņems studējošos maģistra programmā “Radošās industrijas un izaugsmes menedžments” (kopā ar Rīgas Tehnisko universitāti, studijas angļu valodā), kā arī programmā “Kultūras mantojuma pārvaldība un komunikācija” un “Kultūras menedžments”. Uzņemšana notiks arī akadēmiskajā un profesionālajā doktorantūrā.
Plašāka informācija par studiju iespējām LKA 2023. gadā: https://lka.edu.lv/lv/gribu-studet-akademija/vasaras-uznemsana-lka/
11.līdz 13.marts
Latvijas Kultūras akadēmija izstādē "Skola 2022" no 11. līdz 13. martam Ķīpsalas izstāžu centrā aicinās studiju interesentus apmeklēt scenogrāfa Andra Kaļiņina veidoto instalāciju “Ienāc kultūrā jau tagad!”, kur kopā ar LKA pārstāvjiem skolēniem būs iespēja konstruēt savas karjeras kāpnes un uzzināt, kā jau studiju laikā uzsākt profesionālās gaitas kultūras un radošajās industrijās.
Skolēniem būs iespēja uzzināt par LKA Mentoru programmu, prakses iespējām studiju laikā un sarunās iepazīties ar kultūras un radošo industriju pārstāvjiem, LKA absolventiem un studentiem.
No 11. līdz 13. martam izglītības izstādē “Skola 2022” Latvijas Kultūras akadēmija (LKA) aicinās ikvienu interesentu paviesoties scenogrāfa Andra Kaļiņina veidotajā instalācijā “Ienāc kultūrā jau tagad!”, kur kopā ar LKA pārstāvjiem skolēniem būs iespēja konstruēt savas karjeras kāpnes un uzzināt, kā jau studiju laikā uzsākt profesionālās gaitas kultūras un radošajās industrijās. Sarunās tiks prezentētas prakses un karjeras iespējas LKA, kā arī LKA īstenotā mentoru programma, tāpat uz ātrajiem randiņiem aicinās LKA absolventi.
Izstādes ietvaros LKA stendā notiks dažādas tikšanās un kultūras notikumi. Piektdien, 11. martā plkst. 15.00LKA prakses koordinatore Una Arbidāne pastāstīs, kā prakse palīdz LKA studējošajiem papildināt studiju programmā apgūtās zināšanas un attīstīt profesionālās darbības prasmes un iemaņas atbilstoši kultūras un mākslas nozares attīstības specifikai, darba tirgus struktūras un vides aktuālajiem nosacījumiem, kā arī darba devēju vajadzībām. Kādas ir populārākās prakses vietas, kā prakses vieta var kļūt par nākotnes darba vietu un kā studējošajiem izdodas studijas LKA apvienot ar darbu?
Plkst. 17.00 LKA topošā absolvente, bakalaura studiju “Starpkultūru sakari” studente Zanda Lece pastāstīs savu pieredzi, piedaloties mentoringa programmā un to, kā programma sniegusi iespēju paplašināt savu redzesloku un kā ar mentora palīdzību iespējams iepazīt nozares specifiku jeb neredzamo pusi. Vai dalība mentoru programmā ir radījusi skaidrāku vīziju par Zandas profesionālo darbību nākotnē, kādas jaunas zināšanas un kompetences Zanda ir ieguvusi un kāda nozīme ir studiju laikā iegūtajiem kontaktiem kultūras un radošo industriju nozarē?
Sestdien, 12. martā, plkst. 12.30 LKA aicinās interesentus uz izstādes “Skola 2022” atvērto skatuvi, kur gan klātienē, gan Facebook tiešraidē izstādes lapā būs iespēja iegūt pārskatu par studiju iespējām LKA 2022. gadā.
Plkst. 15.00 LKA stendā viesosies karjeras izglītības projektu vadītāja Leonarda Ķestere, kura pastāstīs par to, kādas ir karjeras iespējas kultūras un radošo industriju nozarē. Sarunā būs iespēja ne tikai iepazīt kultūras nozares dažādās šķautnes, bet arī paplašināt redzējumu par savām studiju un darba iespējām nākotnē. Kādas kultūras un mākslas nozarē ir profesijas, kādās profesijās strādā LKA absolventi un kādi speciālisti ir nepieciešami šobrīd darba tirgū Latvijā.
Svētdien, 13. martā, uz ātrajiem randiņiem aicinās LKA absolventi. Plkst. 12.00, 13.00 un 15.00 bakalaura studiju “Radošās industrijas” absolventi Artūrs Apsītis un Elīna Pole, kā arī “Kultūras un mākslu studiju” absolvente Evita Intaite pastāstīs par studiju laiku LKA, par projektiem un aktivitātēm, kurās iesaistījušies studiju laikā un to, kā tās ietekmējušas šī brīža uzsāktās profesionālās gaitas nozarē.
Sarunas un randiņus ikvienam interesentam būs iespēja redzēt arī tiešsaistē: LKA Facebook lapā (https://www.facebook.com/LKAkademija).
2022. gadā jaunieši varēs uzsākt studijas piecās LKA bakalaura studiju programmās. Programmas “Mākslas” apakšprogrammās “Starpkultūru sakari” (specializācijas Latvija – Spānija, Latvija – Francija / Kanāda), “Drāmas un teksta studijas” un “Kultūras un mākslu studijas”, kā arī programmas “Audiovizuālā māksla” piecās specializācijas: Filmu režija, Operatora māksla, Filmu montāža un skaņa, Audiovizuālās un skatuves mākslas producēšana un Audiovizuālās un skatuves mākslas teorija. Tāpat studējošie tiks uzņemti LKA un Rīgas Tehniskās universitātes kopīgajā programmā “Radošās industrijas”, kuras mērķis ir sagatavot radošo industriju uzņēmējus.
2022. gada vasarā LKA pirmo reizi uzņems studējošos studijās angļu valodā maģistra programmās “Radošās industrijas un izaugsmes menedžments” (kopā ar Rīgas Tehnisko universitāti) un “Kultūras mantojuma pārvaldība un komunikācija”. Studijas plānotas hibrīdformātā, vienlaicīgi nodrošinot gan klātienes, gan attālinātas lekcijas. Uzņemšana notiks arī maģistra studijās “Kultūras menedžments” un “Audiovizuālā un skatuves māksla”, kā arī akadēmiskajā un profesionālajā doktorantūrā.
Latvijas Kultūras akadēmija ir starpdisciplināra kultūras un mākslas studiju augstskola, kultūras un mākslas zinātniskās izpētes, mākslinieciskās jaunrades un radošo industriju centrs, kas atbalsta un īsteno dažādus projektus radošajās un kultūras industrijās.