Nākamā uzņemšana: 2025.gadā
Pilna laika studijas
- Budžeta un maksas studiju vietas
- Studiju ilgums: 4 gadi (8 semestri)
- Studiju valoda: latviešu
- Iegūstamais grāds: bakalaura grāds dramatiskā teātra režijas mākslā
- Studiju norises vietas: Rīga, Ludzas iela 24, Dzirnavu iela 46 (Zirgu pasts)
- Specializācijas prakse: 75 stundu prakse
- Starptautiskās mobilitātes iespējas: studijas, prakse un absolventu prakse ERASMUS+ apmaiņas programmas ietvaros, iespēja izmantot ārvalstu valdību stipendijas un piedalīties vasaras skolās
- Apakšprogrammas vadītāja: prof. Māra Ķimele
APAKŠPROGRAMMAS MĒRĶIS ir sniegt topošajiem režisoriem teorētiskas zināšanas un praktiskas iemaņas darbam teātrī, aptverot dažādu virzienu un žanru izrāžu iestudēšanu.
Režijas studijās tiek apgūta aktiermeistarības un skatuves runas metodika, drāmas teorija, dramaturģijas pamati un dramaturģiskā materiāla analīze, praktiskās režijas pamati un režijas izteiksmes līdzekļu daudzveidība, scenogrāfijas un izrādes gaismošanas pamati, kā arī mākslas zinātņu teorētiskie pamati - literatūras, mākslas, teātra, kino vēsture un teorija u.c.
Apakšprogrammas mācību processs organizēts tā, lai nodrošinātu ciešu teorijas un prakses mijiedarbību, veicinātu studentu individuālo profesionālo izaugsmi, kā arī nodrošinātu praksi un starptautiskās sadarbības pieredzi.
Kā bakalaura darbs apakšprogrammā tiek sagatavots iestudējums un tā teorētiskais pamatojums.
No 2012. gada rudens studiju process režijas studentiem tiek organizēts LKA teātra mājā „Zirgu pasts”, kas ir modernākais mazais teātris Latvijā.
Tiks precizēts
IESNIEDZAMIE DOKUMENTI
Piesakoties studijām, reflektantam vietnē ➜ uznemsana.lka.edu.lv jāaugšupielādē šādu dokumentu kopijas pdf, jpg vai doc. formātos (dokumentu oriģināli būs jāuzrāda līgumu slēgšanas brīdī!)
- pase vai personas apliecība (eID abas puses)
- atestāts, kas apliecina vispārējās vidējās izglītības iegūšanu;
- atestāta par vispārējās vidējās izglītības iegūšanu pielikums ‘sekmju izraksts’;
- centralizēto eksāmenu (CE) sertifikāti (skatīt atvērumu "iestājpārbaudījumi");
- motivācijas vēstule (brīvā formā), kurā pamatota izvēlētās studiju apakšprogrammas izvēle;
- līdzšinējās radošās darbības apraksts;
- režijas ieceres apraksts paša izvēlētai lugai (līdz 10 000 zīmēm, neskaitot pielikumus);
- apliecinājums par pieteikuma reģistrēšanas pakalpojuma apmaksu (reģistrācijas maksu skatīt sadaļā "Reflektanta reģistrācijas maksa").
Ja kādā no iesniegtajiem dokumentiem ir cits personas uzvārds/ vārds/ personas kods, nekā personas pasē vai personas apliecībā, tad jāpievieno tā maiņu apliecinošs dokuments.
Ja reflektants iepriekšējo izglītību ieguvis ārvalstīs (izņemot Igaunijā un Lietuvā), pieteikumam pievieno Akadēmiskās informācijas centra izziņu par to, kādam Latvijā piešķirtam izglītības dokumentam atbilst ārvalstīs iegūtais izglītības dokuments.
Rekvizīti maksājuma veikšanai
Latvijas Kultūras akadēmija
Reģ. nr. 90000039164
Konta nr: LV33UNLA0055003691131
Maksājuma mērķis: 21359 Reģistrācijas maksa, Vārds Uzvārds, Personas kods (Piemērs: 21359 Reģistrācijas maksa, Rasa Kārkliņa, 160395-12345)
Reģistrācijas maksu var samaksāt tikai ar pārskaitījumu (bankā vai internetbankā).
Studiju pieteikumam jāpievieno bankas maksājums pdf, jpg vai doc. formātā.
Bāreņi un bērni, kuri palikuši bez abu vecāku apgādības, līdz 24 gadu vecumam, uzrādot valsts sociālās nodrošināšanas iestādes izsniegta dokumenta oriģinālu, kā arī 1.grupas invalīdi, uzrādot attiecīgu dokumentu, no reģistrācijas maksas un papildu maksas atbrīvoti.
Reģistrācijas maksa par dokumentu iesniegšanu netiek atmaksāta.
UZŅEMŠANAI STUDIJU PROGRAMMĀ NEPIECIEŠAMIE CENTRALIZĒTO EKSĀMENU VĒRTĒJUMI[1]:
- CE sertifikāts matemātikā (vispārīgais, optimālais vai augstākais līmenis);
- CE sertifikāts latviešu valodā (vispārīgais, optimālais vai augstākais līmenis);
- CE sertifikāts angļu, vācu vai franču valodā (vispārīgais, optimālais vai augstākais līmenis) vai starptautiskās testēšanas institūcijas pārbaudījuma dokuments.
RADOŠAIS KONKURSS (4 KĀRTĀS)
1. kārta (divas daļas)
1.daļa: iestājpārbaudījumu radošajā konkursā iesniegto darbu izvērtēšana: bez reflektanta klātbūtnes tiek vērtēta katra reflektanta motivācijas vēstule, līdzšinējās radošās aktivitātes (radošais CV jeb radošās darbības apraksts) un režijas ieceres apraksts. Režijas ieceres aprakstam jābūt patstāvīgi veidotam un pirmreizējam darbam.
2.daļa: runas un balss dotumu pārbaude: reflektants klātienē konkursa komisijai runā no galvas trīs atšķirīga žanra un stila literārus darbus latviešu valodā: prozas fragmentu, dzeju un fabulu. Komisija var lūgt reflektantu atbildēt uz jautājumiem par radošā konkursa 1. kārtā iesniegtajiem materiāliem un līdzšinējo radošo pieredzi.
2. kārta. Radošais eksāmens režijas un aktiermeistarības pamatos
Reflektanti komisijas vadībā veic dažādus aktiermeistarības un režijas uzdevumus, kā arī patstāvīgi sagatavo komisijas pedagogu dotus skatuves mākslas uzdevumus, iesaistot citus reflektantus. Atbild uz jautājumiem, saistītiem ar reflektanta izpratni par aktiermeistarību un režiju.
3. kārta. Radošais eksāmens režijas pamatos
Reflektanti patstāvīgi un grupās sagatavo komisijas pedagogu dotus režijas uzdevumus, argumentē savu māksliniecisko izteiksmes līdzekļu izvēli.
4. kārta. Radošais uzdevums un pārrunas.
Reflektanti izpilda patstāvīgi sagatavotu komisijas radošo uzdevumu un atbild uz jautājumiem par mākslu, kultūru un savu individuālo skatījumu uz norisēm dzīvē.
KONKURSA VĒRTĒŠANAS KRITĒRIJI
Konkursa rezultātus veido CE un iestājpārbaudījumu rezultātu kopvērtējums:
- vērtējums angļu vai vācu, vai franču valodas CE (1-100 punkti);
- vērtējums latviešu valodas CE (1-100 punkti);
- vērtējums matemātikas CE (1-100 punkti);
- Iestājpārbaudījums “Radošais konkurss” 4 kārtās (1-400 punkti).
Radošā konkursa katra kārta tiek vērtēta pēc 100 punktu sistēmas. Katrā kārtā reflektantam jāsaņem ne mazāk kā 40 punktu, pretējā gadījumā nav iespējams piedalīties nākamajā kārtā un konkursā kopumā.
Konkursa kopsavilkumā radošā konkursa katras kārtas vērtējumam tiek piemērots koeficients 1.5.
[1]
Saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr.846 “Noteikumi par prasībām, kritērijiem un kārtību uzņemšanai studiju programmās” dažādu mācību satura apguves līmeņu centralizēto eksāmenu rezultātu salīdzināšanai nosaka koeficientu.
Vispārējās vidējās izglītības ieguves centralizēto eksāmenu rezultātu savstarpējas salīdzināmības nodrošināšanai piemēro šādus koeficientus:
- optimālā mācību satura apguves līmeņa centralizētajiem eksāmeniem piemēro koeficientu 0,75, pielīdzinot augstākā mācību satura apguves līmeņa centralizētajiem eksāmeniem;
- vispārīgā mācību satura apguves līmeņa centralizētajiem eksāmeniem piemēro koeficientu 0,50, pielīdzinot augstākā mācību satura apguves līmeņa centralizētajiem eksāmeniem.
Tiks precizēts
Studiju maksa jāieskaita Akadēmijas norēķinu kontā Līgumā par studijām noteiktajos termiņos. Studiju maksa tiek dalīta četros maksājumos:
- rudens semestrī – 1. kursa studentiem 15. augustā un 31. oktobrī;
- pavasara semestrī – 15. februārī un 15. aprīlī.
Studējošie var maksāt arī par visu semestri vai par visu studiju gadu.
Akadēmijā noteiktajā kārtībā maksājumu grafika termiņus var grozīt, sadalot kopējo studiju maksu par semestri līdz četrām daļām, papildu informācija šeit: https://lka.edu.lv/lv/akademijas-studentiem/stipendijas-un-studiju-maksajumi/studiju-maksas-atvieglojumi/
Ja Studējošais kavē noteikto studiju maksas samaksas termiņu, Akadēmijai ir tiesības piemērot Studējošajam līgumsodu (sk. Studiju līguma 5.6. p.).
Piemēram:
21351 2018/2019 2sem Maija Liepina 120191 10601
Rekvizīti
Saņēmējs: Latvijas Kultūras akadēmija,
reģ. Nr. 90000039164
AS SEB banka
SWIFT (BIC) kods: UNLALV2X
Konta Nr. LV33UNLA0055003691131
CITA NODERĪGA INFORMĀCIJA
2024.gada absolventu gadagrāmata
2023.gada absolventu gadagrāmata
2022.gada absolventu gadagrāmata
2020.–2021. gada absolventu gadagrāmata
2019.gada absolventu gadagrāmata
2018.gada absolventu gadagrāmata
2017.gada absolventu gadagrāmata
2016.gada absolventu gadagrāmata
2015.gada absolventu gadagrāmata
2014.gada (skatuves un audiovizuālās mākslas) absolventu gadagrāmata
2013.gada (skatuves un audiovizuālās mākslas) absolventu gadagrāmata
2012.gada (skatuves un audiovizuālās mākslas) absolventu gadagrāmata
Skatuves mākslas katedra
Apakšprogrammas vadītāja: prof. Māra Ķimele, mara.kimele@lka.edu.lv
☎ 67114807
Līdz š.g. 15. decembrim iespējams pieteikties centralizētā eksāmena “Kultūra un māksla” kārtošanai Latvijas Kultūras akadēmijā (LKA). Tiem interesentiem, kas ir ieguvuši vidējo izglītību, Latvijas Kultūras akadēmija sadarbībā ar Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrijas Valsts izglītības satura centru (VISC) piedāvā iespēju kārtot centralizētos vidusskolas eksāmenus vienlaikus ar skolām – 2024./2025. mācību gada noslēgumā, LKA telpās, Ludzas ielā 24.
Pieteikšanās centralizētajam eksāmenam “Kultūra un māksla”, rakstot uz e-pastu daiga.bokuma@lka.edu.lv un iesniedzot sekojošus dokumentus:
- dokumenta par iegūto vidējo izglītību kopija;
- maksājuma par centralizētā eksāmena kārtošanu kopija.
- elektroniski parakstīts vai klātienē parakstīts iesniegums par centralizētā eksāmena “Kultūra un māksla” kārtošanu Latvijas Kultūras akadēmijā:
Maksa par CE “Kultūra un māksla” kārtošanu: 60 EUR
Rekvizīti:
Latvijas Kultūras akadēmija
Ludzas iela 24, Rīga, LV-1003
Reģ. nr. 90000039164
PVN reģ. nr. LV90000039164
SEB banka, SWIFT: UNLALV2X
LV33UNLA0055003691131
Maksājuma mērķī, lūdzu, norādīt “Vārds, uzvārds, maksājums par CE Kultūra un māksla kārtošanu”
Informācija par valsts pārbaudījumiem (centralizētajiem eksāmeniem) pieejama Valsts izglītības satura centra tīmekļvietnē www.visc.gov.lv/lv/valsts-parbaudes-darbi.
Jautājumu gadījumā aicinām sazināties ar LKA Tālākizglītības centra kursu koordinatori Daigu Bokumu, daiga.bokuma@lka.edu.lv.